Superiore | Java e 19-të!

0
501

Përsa i përket klasifikimit, kjo javë nuk solli ndonjë ndryshim. Vllaznia udhëheq me 6 pikë diferencë nga Partizani. Pothuaj se po aty, në luftën për Europë, ndodhen edhe Laçi dhe Teuta. Atyre u afrohet Kukësi tashmë, i cili, fitoi ndaj rivalit direkt, Tiranës.

Ndeshjet e javës së 19-të dhe klasifikimi.

Tirana     –     Kukësi             0-2                                                                                  Bylis        –     Laçi                 0-1                                                                                  Teuta       –    Skënderbeu     2-0                                                                                  Kastrioti   –    Partizani         0-3                                                                                  Vllaznia    –    Apolonia         1-0

Kryeson Vllaznia me 40 pikë e ndjekur nga Partizani me 34. Laçi dhe Teuta ndajnë vendin e tretë dhe të katërt me nga 33 pikë. Kukësi i pesti me 29, Tirana e gjashta me 26, Kastrioti i shtati me 24. Tre vendet e fundit, mbeten akoma larg vendit të shtatë por, parashikohet të jetë e fortë lufta midis tyre për vendin e tetë që ofron një shanc mbijetese. Kështu, për momentin, Apolonia gjendet e teta me 13 pikë e ndjekur nga Skënderbeu dhe Bylis me nga 12 pikë.                                                                                                               Gjithsesi, kjo javë u stigmatizua nga sherri masiv në Ballsh midis lojtarëve të Bylis dhe Laçit. Protagonisti kryesor në këtë spektakël të shëmtuar, Nuabueze i dënuar tashmë nga ekipi i tij. Pritet edhe vendimi i federatës për tërë atë që ndodhi në Ballsh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here