Aishe Stari: “Rolet e dramës dhe ato të teatrit të estrades…..”

0
641

Rolet e dramës dhe ato të teatrit të estrades……

“…..për mendimin tim nuk ka aktor të dramës, apo aktorë të veçantë për estradën, aktori i mirë di të interpretojë kudo. Madje mund t’ju duket e habitshme, por unë mendoj se edhe komedia, apo rolet e estradës duhen luajtur më seriozitët të madh, nga ana interpretative.

Nëse aktori niset me mendjen se unë do dalë në skenë për të bërë gallatë, aty ka dështuar. Edhe ai personazhi komik, ka një mesazh për të përcjellë, të jeni të sigurtë që nuk janë pjesë boshe, thjesht për të qeshur, kështu që sa më me seriozitet t’i përkushtohesh edhe këtyre roleve, aq më të dobishëm dhe të bukur e bën humorin. Në fund të fundit, këta janë edhe rolet që mbeten gjatë në kujtesën e publikut dhe nuk harrohen sapo hedh këmbën jashtë teatrit……”

AJSHE STARI
“Artiste e Merituar”
___________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here