Bota – Olimpiadat

BOTA - OLIMPIADAT

Anverse 1920 – Një finale e pa përfunduar asnjëherë!

0
Vizion Sportiv ne rubriken: "Ngjarje nga fushat e fubollit. Histori kampionesh pa ngjashmeri me njera tjetren". Jane Lojrat Olimpike dhe ne turneun e futbollit Belgjika dhe Cekosllavakia ndodhen ne finale per medaljet e arta. Nje flamur...

Mbyllen Lojrat e 32-ta Olimpike ne Tokio!

GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 23 korrik - 8 gusht 2021 Mbyllen keshtu edhe Lojrat Olimpike te edicionit te 32-te me nje sukses si nga ana e organizimit ashtu edhe ne rrezultate ne...

Olimpiada, Tokio 2020 | Foto galeri #7 – #9!

GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Foto galeri e garave finale dhe jo vetem, nga dita e 7-te deri tek 9-ta DITA 7   DITA 8   DITA 9   Kujtese: Atletja jone Luiza Gega kualifikohet per ne finalen e gares...

Olimpiada, Tokio 2020 | Foto galeri #4 – #6!

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Vazhdojne garat e Lojrave te 32-ta Olimpike ne Tokio. Vizion Sportiv / ora e Kampioneve ka mundesuar nje foto galeri nga garat finale nga dita e 4-te deri...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #3

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Eshte dita e trete e garave nga Lojrat Olimpike qe po zhvillohen ne Tokio te Japonise me dyer te mbyllara per publikun. Ne kete dite shenohet nje fitore...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #2

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 DAY 2 Dita e dyte e Lojrave Olimpike nepermjet fotove. Aspekte nga gara te ndryshme dhe kampione olimpike.     Medaljet pas dites se dyte: Kryeson Kina me 11 medalje; 6 ari, 1...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #1

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Citius - Altius - Fortius Let the Games begin! "Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve" ka mundesuar nje foto reportazh nga garat finale te dites se pare. Momentet me...

(HISTORI NË FOTO) LOJRAT E PARA OLIMPIKE | 1896 ATHINË!

0
Lojrat e para Olimpike u zhvilluan ne Athine ne vitin 1896 nga datat 6 - 15 prill. Moren pjese 14 vende dhe numri i atleteve pjesemarres ne kete Olimpiade nga keto vende ishte 200, te...

Games of the XXXII Olympiad | Tokyo 2020 – Ceremonia e hapjes!

0
Në Tokio një ceremoni pas dyerve të mbyllura: midis festimit dhe kujtesës, tani fillon “gjuetia” për medalje! Pothuajse kaluan katër orë midis shfaqjes dhe paradës së atletëve, me Naomi Osaka si mbajtese e fundit e...

Histori e shkurtër e Lojrave Olimpike!

0
Lojërat Olimpike janë ato lojra sportive qe përjetojnë gjallerisht gjithë dramën, emocionet e forta, eksitimin dhe atmosferën e çdo sezoni, nje here ne 4 vjet ne verë apo dimër, qe nga lindja e tyre,...

Games of the XXXII Olympiad | Lojrat e 32-ta Olimpike – Tokyo 2020!

0
Lojrat olimpike te veres do te hapen te premten e dates 23 korrik ne Tokio dhe do te zhvillohen deri me 8 gusht. Ato u programuan ne fakt te zhvillohen qe ne korrikun e...

Futbolli në Olimpida | Pjesa e 2-të (1936-1948)!

Pjesa e 2-të (1936-1948)! Italia fituese e te vetmit titull olimpik. Annibale Frossi, lojtari me syze, golashenuesi me i mire i turneut. Ne Olimpiaden e vitit 1932 ne Los Angeles, futbolli nuk eshte i perfshire ne programin...