“Derbi” i vogël “San Siro”

0
467

Kupa e Botës, Itali, 1990.

Ndeshjet knock-out për 1/16. Hollanda dhe Gjermania ndeshen në San Siro. Tifozeritë lokale janë ndarë sipas tribunave të zakonshme. Në “Curva nord”, interistët mbështesin Gjermaninë dhe në ” Curva sud”, milanistët mbështesin Hollandën. Është e lehtë të kuptohet! tek Inter luan trioja gjermane Lotar Mateus – Andreas Brehme -Jurgen Klinsman dhe tek Milan trioja hollandeze Frank Rajkard – Rud Gulit – Marko van Basten.

Është një nga duelet më të famshëm të botës dhe një derbi i vogël i qytetit të Milanos!

 


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply