FAQE ALMANAKU | 15 TETOR!

0
387

FAQE ALMANAKU | KA NDODHUR ME 15 TETOR!
Kalendar ngjarjesh ne artin skenik

Data 15 tetor shenon lindjen e aktoreve:
Adem Gjyzeli (1941 – 2000), aktor i Teatrit “Petro Marko”, Vlore
Luan Qerimi (1929-2018), aktor i Teatrit dhe Kinematografise
Yllka Mujo, aktore e mirenjohur e Teatrit dhe Kinematografise.

Po me 15 tetor linden, dramaturgu Hamza Minarolli, kengetarja e mirenjohur Myfarete Laze dhe producenti i filmit Ylli Kokona.

Me 15 tetor u nda nga jeta aktori i Teatrit “Migjeni”, Shkoder dhe i Kinematografise Shqiptare, Viktor Bruceti.

______________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013
Simbas te gjithe informacionit qe disponon faqja

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here