FAQE ALMANAKU | NDODHI MË 15 JANAR!

0
783

Kalendar ngjarjesh ne artin skenik | 15 janar!

Data 15 janar, na sjell ne kujtesë 6 emra nga arti skenik, regjisoren e parë të teatrit shqiptarë, zonjën Zina Andri e cila ndërroi jetë plote 41 vite më parë.

Pervjetorin e lindjes se aktorit te teatrit “A. Z. Cajupi” Marko Bitraku (1951-2015)
Nderim dhe respekt!

Gjithashtu po sot urojme ditelindjet e piktorit dhe skenaristit, Ksenofon Dilo, te regjisorit Andonis Filipi, aktorit te humorit, parodistit vlonjat Agron Hamo si dhe aktorit “te vogel” tek “14 vjec dhenderr” Admir Sorra!
Gezuar!

 

____________
Formuloi Kinematografia Shqiptare ne aktiovitet qe ne vitin 2013

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply