FAQE ALMANAKU SKENIK | NDODHI MË 14 PRILL!

0
934

Kalendar ngjarjesh ne artin skenik | 14 prill!

Me 14 prill linden 8 artiste te skenes dhe artit shqiptar:

Kritiku i artit Abaz T. Hoxha, operatori i filmave kronikale dhe dokumentare
Ferdinand Karuni (1947-2020), inxhinieri elektronik dhe operatori i zerit Ilir Gjata, aktori i shquar, Pandi Raidhi (1921-1999), Artist i Popullit, regjisori i mirenjohur Pirro Mani, Artist i Popullit, kengetarja Irma Libohova, regjisorja e montazhit Elda Budini si dhe aktori, regjisori i filmit dokumentar Kristo Jorgji (1939-1999), ish pedagog ne Akademine e Arteve.

__________________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

Follow us:
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here