Festivali i 1-re i Interpretuesve | Tirane, 1983!

0
1735

FESTIVALI I 1-re INTERPRETUESVE!
Ky festival i zhvillua ne Tirane ne qershor te vitit 1983.
Prezantojne: Dhimiter Gjoka dhe Zhaklina Dhimojani

Skeda e kengeve ne kete video:
1. “Drita e Kongreseve” – Vilson Shahini & Elvira Koroveshi
2. “Kur vjen pranvera” – Liljana Kondakci
3. “Femija i pare” – Aferdita Zonja – Laci
4. “Kenga e Nenes” – Kozma Dushi
5. “Kenget e rinise” – Gramoz Burba
6. “Kenget e popullit tim” – Shpresa Rranxa
7. “Kompozitori dhe femijet” – Luan Zhegu
8. “Mes jush” – Pellumb Elmazi
9. “Mesuesi i pare” – Dhimiter Dushi
10. “Moj vajza gjirokastrite” – Petrit Lulo
11. “Motres sime” – Bashkim Alibali & Eduard Jubani
12. “Nene moj do pres gershetin” – Tonin Tershana
13. “Nje zambak i bardhe mbi gur” – Zana Cela
14. “Gezimi i shtepise se re” – Parashqevi Simaku
15. “Rinia ime” – Ema Qazimi
16. “Rritim jeten tone” – Liljana Kanina
17. “Te me rritesh per Shqiperine” – Tatiana Isai
18. “Tek rrapi ne Mashkullore” – Arta Babaramo
19. “Vajza me trendafil” – Jolanda Dhamo
20. “Mesnate” – Marina Grabovari

___________________
Kjo video u mundesua nga P. Bj. qe ne vitin 2008 ne kanalin YouTube.
Kinematografia Shqiptare 2013 – 2021


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply