Filmi “E diela e fundit”

0
1010

 

FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS “SHQIPERIA E RE”
“E diela e fundit”
Prodhim i vitit 1992 me regji dhe skenar nga Gjergj Xhuvani,
muzikën e kompozoi Shpëtim Saraçi,
Produksioni: “Albafilm Studio”.

Përmbajtja e filmit
Kjo është historia e një çifti të moshuarish të cilët gjatë një dite plot me surpriza sjellin në mendje se sa të vetmuar ndjehen. Në fund të ditës shtëpia e tyre kthehet në një burg në mes të qytetit të zhurmshëm.

INTERPRETOJNE:
Sokol Angjeli
Ilia Shyti
Margarita Xhepa
Ina Gjika


______________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply