Foto e ditës: Roma bretëresha e “Conference League” | Tifozët e saj në delir!

0
528

Roma fiton finalen e “Conference League” 1-0 ndaj holandezeve te Feyenoord!
Shkruan historine duke fituar keshtu edicionin e pare qe do mbahet mend gjithmone edhe per faktin se finalja u zhvillua ne Tirane ne Arenen Kombetare!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Nje perle e Zaniolos, Rui Patricio qe pret gjithcka ne pjesen e dyte. Smalling e Ibanez nje mur i pakalueshem ne mbrojtje, dy shtylla qe e ndihmojne Romen e cila reziston; Kupa me ne fund behet e saje!
Nje qytet me tifozet e zjarrte te Romes qe kthehen ne delir me manifestime tere naten…..

Me ne fund Roma i kthehet trofeve te fituara ose me sakte starton me ato te Europes. Tamam ashtu sic e tha edhe tranieri i saj Mourinho “eshte fillimi i nje rruge dhe projekti te nisur. Sot ndihem 100 % romanistë”

25 maj 2022

____________________
Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve
Photo by “La Gazzetta dello Sport”


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.