Foto nga teatri: “Tiranozauri” | 28 vjet që nga shfaqja premierë!

0
460

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR (1945-1990)
Si sot, me 4 tetor 1995, 27 vjet me pare ne skenen e Teatrit Popullor do te shfaqej shfaqja “Tiranozuari” e K. Trebeshines.
(1995-2022)

Regjia: Gezim Kame
Skenografia: Kiço Çala

Interpretet:
Yllka Mujo
Roza Anagnosti
Fatos Sela
…..

Kjo shfaqje ka marre pjesë ne dy festivale, ne Hercegalom ne Hungari dhe ne festivalin nderkontinental ne Kajro , Egjypt ku ishte e pranishme mes 58 shtetesh nga te gjithe kontinentet  (sipas informacionit te aktorit z. Gjovalin Gjoka).

(skeda per tu plotesuar)

© Material i rezervuar | Ekskluziviteti ne kete faqe mban daten: 3 tetor 2022
__________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here