Foto e dites | Zyliha Miloti në “Nusja dhe shtetrrethimi”!

0
800

Njera nga rubrikat argetuese te kesaj faqeje eshte edhe “Foto e dites” ku nepermjet fotove te vecanta risjellim ndjekesve te faqes momente dhe aktore te ndryshem ne filmin shqiptar.

Ndofta jo te gjithe kujtohen se aktorja e humorit te Shkodres, Zyliha Miloti ka patur nje rol fare episodik ne filmin “Nusja dhe shtetrrethimi” ashtu sic eshte fiksuar edhe ne kete foto. Perkrah saj ne te djathte eaktorja e Teatrit “Migjeni” Antoneta Fishta dhe ne qender, ne kembe aktorja protagoniste e ketij filmi Raimonda Bulku.

___________________
Kinematografia Shqiptare 2013-2021
Foton e mundesoj adm. Erald B.

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here