FOTO-GALERI E ARTISTIT RIKARD LJARJA (1943-2020)

0
1559

Largimi nga jeta e Rikard Ljarjes ishte nje humbje e madhe e artit skenik shqiptar. Humbja e nje artist te madh sic ishte ai, aktori, regjisori, skenaristi natyrisht sjell dhimbje, keqardhje jo vetem familjareve te tij por ne mbare publikun artedashes shqiptar, ne vecanti te atij brezi qe u rrit me filmat e Kinostudios duke pare artiste te tille qe sillnin drite ne ditet me te vrejtura te vendit.
Artiste te tille nuk vdesin, perkundrazi vazhdojne te jetojne ne pelikulen e filmit, ne kujtesen dhe zemrat e nje populli i cili percjell keto figura brez pas brezi, ne perjetesi. Keshtu eshte edhe Rikard Ljarja, i perjetshem!!!

Me poshte nje foto-galeri me rolet dhe interpretime te ndryshme:

__________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

Follow us:
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here