Foto galeri e “Elës” | Teuta Keçi në “Vajzat me kordele të kuqe”!

0
538

Teuta Keçi
Pothuajse asgje fare nuk dihet per Teuten, “Elen”, vajzen simpatike tek filmi “Vajzat me kordele te kuqe”.

Tiparet e bukura, prerja me stil e flokeve sipas fytyres krahas interpretimit natyrisht bie ne sy tek shikuesit e filmit, dhe jo me kot regjisori Erebara e kishte zgjedhur ate nga radhet e studenteve madje e vendosur nder 3-4 rolet protagoniste te vajzave ne kete film, te vitit 1978.

Me pas emrin e saj si aktore nuk e gjejme gjekundi, as para dhe as pas vitit 1978. Nuk jemi te qarte gjithashtu nese zonja Keçi ishte e diplomuar si aktore apo u perzgjodh vetem per kete rol nga regjisori Gezim Erebara.

Sidoqofte Kinematografia Shqiptare i ka dedikuar asaj nje album fotografik ,pikerisht per rolin e Eles njera nga drejtueset e vajzave me kordele te kuqe.

© Material i rezervuar | Ekskluziviteti ne kete faqe mban daten 1 mars 2022

Vini re: Kushdo qe ka dijeni ose informacion te sakte ne lidhje me zonjen Teuta Keci eshte mese i / e mirepritur te komunikoje me faqen ne privat. Ju falenderojme paraprakisht!
_____________ 

Kjo eshte “Kinematografia Shqiptare”, vëndi i duhur ku qëndron arti skenik, vendi qe bashkon dishepujt e saj!  Nje faqe publike ne aktivitet qe ne vitin 2013

Follow us:
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here