Foto Galeri Sport

FOTO GALERI

Foto e dites | Pano dhe Shnelinger!

Foto e dites: Nje foto e shkeputur nga sfida Shqiperi - RF Gjermani, luajtur ne stadiumin kombetar "Qemal Stafa" ne Tirane me 17 shkurt 1971 ne kuadrin e ndeshjeve eliminatore per Kampionatin Europian te Futbollit. Skuadrat...

Olimpiada, Tokio 2020 | Foto galeri #7 – #9!

GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Foto galeri e garave finale dhe jo vetem, nga dita e 7-te deri tek 9-ta DITA 7   DITA 8   DITA 9   Kujtese: Atletja jone Luiza Gega kualifikohet per ne finalen e gares...

Olimpiada, Tokio 2020 | Foto galeri #4 – #6!

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Vazhdojne garat e Lojrave te 32-ta Olimpike ne Tokio. Vizion Sportiv / ora e Kampioneve ka mundesuar nje foto galeri nga garat finale nga dita e 4-te deri...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #3

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Eshte dita e trete e garave nga Lojrat Olimpike qe po zhvillohen ne Tokio te Japonise me dyer te mbyllara per publikun. Ne kete dite shenohet nje fitore...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #2

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 DAY 2 Dita e dyte e Lojrave Olimpike nepermjet fotove. Aspekte nga gara te ndryshme dhe kampione olimpike.     Medaljet pas dites se dyte: Kryeson Kina me 11 medalje; 6 ari, 1...

Olimpiada – Tokio 2020 | Foto galeri #1

0
GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 Citius - Altius - Fortius Let the Games begin! "Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve" ka mundesuar nje foto reportazh nga garat finale te dites se pare. Momentet me...

Foto reportazh nga Shqipëri – R. F. Gjermane 1-2 më 1983

0
30 Mars 1983                                                               ...

Një botë ndryshe

0
Ishte koha kur Gjermania ishte e ndarë në dy shtete të ndryshme dhe sovjetikët duke ndjekur hegjemoninë e tyre e cila pati filluar që prej Stalinit, merrnin vendime për njërin nga ata shtete. Në...

“Iron” Mike

0
22 nëntor, 1986, Las Vegas. 20 vjeçarit Mike Tyson, ju deshën vetëm 30 sekonda për të hedhur knock-out Trevor Barbick! Pas kësaj, statistikat rrëfejnë - 28 fitore - 0 humbje, nga të cilat 25...

Pa fjalë!

0
Data shënonte 23 prill i vitit 2017. Pak para fundit të ndeshjes, Leo Messi sapo ka shënuar golin e tretë për të fiksuar rezultatin përfundimtar, Real 2 - Barcelona 3. Ishte momenti kur pas...

European Champion!

0
Ronaldo, pasi ka lotouar një herë i zhgënjyer pas dëmtimit dhe një herë i lumtur pas fishkëllimës së fundit, pozon i lumtur me të vetmen kupë që mungonte ne koleksionin e titujve.     ...

Roben, në të mirë dhe në të keq!

0
Këtu fjalët teprojnë! Kush nuk kupton se sa tonë histori përmban kjo foto, nuk e ka idenë nga futbolli! Përse Arjen Roben, shahet edhe sot e kësaj dite në Hollandë dhe Shqipëri ka të...

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.