(Foto-histori) Vllaznia e SK Tirana, “pionieret” e futbollit tonë!

0
1065

Vllaznia – SK Tirana, nje duel i bukur dhe per me teper i hershem, ne mos me i hershmi i futbollit tone.
Dialogimi i tyre startonte ne nentorin e v. 1920, kur takoheshin per here te pare ne fushen e vetme te Tiranes, ne ate te Shallvares. Nuk ishte vecse nje takim miqesor.

Foto majtas: Parapani, Fakja, Demneri zbresin ne fushe… ndeshja 1945-ses, finalja e dyte e kampionatit te pare kombetar zhvilluar ne Shkoder, dhe djathtas nje ndeshje e vitit 1968 ne Tirane, Gjergji dhe O. Mema!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here