Foto nga teatri “Natë me hënë” | 33 vjet që nga shfaqja premiere!

0
606

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR
33 vjet me pare, me 14 tetor 1990, ne skenen e Teatrit Popullor, u dha premiera e shfaqjes “Nata me hene” e autorit Ismail Kadarese. 1990-2023!

Regjisori: Edmond Budina
Skenografia: Kristo Cala
Muzika: Genc Dashi
Grimi: Zhaneta Petushi dhe Suzana Zekthi
Regjia televizive: Ilir Bega
Koreograf: Ludmill Cakalli

Interpreter:
Yllka Mujo
Ema Andrea
Marjeta Ljarja
Shkelqim Basha
Gezim Rudi
Naum Shundi
Artan Sejko
Sadush Ylli
Luljeta Hoxha
Einar Nelku
Raimonda Bulku
Sofika Bashari

     
     
     
     
     

© Material i rezervuar | Ekskluziviteti ne kete faqe mban daten 13 tetor 2022
________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here