Foto profil i aktores Majlinda Poka!

0
1663

Majlinda Poka
Aktore e Estrades se Tiranes.

Lindi ne Tirane ku dhe me pas u be pjese e Estrades se Teatrit te kryeqytetit qe ne vitet `70-te.
Perpos roleve me trupen e estrades, u aktivizua edhe ne disa filma te Kinostudios, kryesisht role dytesore ose episodike.

Filmat
1975 – Kur hiqen maskat………shoqja e kontrollit punetor
1984 – Enderr per nje karrike……shitese
1984 – Taulanti kerkon nje moter……infermiere
1985 – Guret e shtepise sime………….murgesha
1987 – Zevendesi i grave…………..infermiere
1987 – Rrethi i kujteses………mesuese
1990 – Shpella e pirateve……nena e njerit nga femijet
1993 – Dashi pa brire (Tv Komedi)……..

       

       

        

         

       

       

       

© Material i rezervuar | Ekskluziviteti ne kete faqe mban daten 3 nentor 2023
______________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply