(Humor) Buzëqeshje në vite (Pj. 6-të)

0
412

BUZEQESHJE NE VITE (Pj. 6) from Kinematografia Shqiptare on Vimeo.

BUZEQESHJE NE VITE
Pjesa e 6-te

Cikel emisionesh humori realizuar nga RTSH
Kolazh me skece dhe humor nga estradat e ndryshme ne vite.
Drejtuese : Aulona Minga

          

Interpretojne: 
Koco Devole ne rolin e Karafilit
Mira Bregu ne rolin e Kleopatres
Vangjel Toce ne rolin e Nelit

Prodhim i Radiotelevizionit Shqiptar – RTSH

Skenari: Koco Devole
Konsulent: Besnik Kastanji
Redaktor pergjegjes: Engjell Ndocaj
Mjeshter montazhi: Andon Beqari
Operator: Agim Kuri
Operator zeri: Bashkim Balla
Piktore grimi: Eleni Toroveci dhe Edmond Lako
Regjisor: Ilir Bega 

Ne kete puntate:

“Telefoni i ri” – 1982 (Estrada e Fierit)
“Dhjeta e vajzes” – 1982 (Estrada e Durresit)
“Goca e xhaxhit” – “Teze Bija jepet me qera”  v. `90-te (Tirana dhe Durresi)
“Servili i drejtorit” – 1982 (Estrada e Korces)

______________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here