(INTERVAL MUZIKOR) LILIANA KONDAKCI | “KUR JEMI BASHKE TE DY”

0
1559

 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Interval Muzikor | Zera te Arte te Mikrofonit

Liljana Kondakci – “Kur jemi bashke te dy”

Muzika: Aleksander Lalo
Teksti: Jorgo Papingji

Kur zbardh agimi
përherë unë ty të pres
bashkë me shoqet
të shoh dhe ty

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy

dhe dielli lind më shpejt
dhe gazi zemrën ndez
kur shihemi të dy.

mbrëmjeve parkut
shëtisim bashkë të dy
dhe flladi flokët
na përkëdhel

kur vellon nata hedh,
mes dritash unë e ti
ne pranë e pranë të dy

dielli lind ditë e re përshëndet
jetë e re vrulli i saj më fton tek ty

Postuar ne “Dailymotion” qe me 2016
_______________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.