Interval Muzikor | “Te dua o det” – Tonin Tërshana

0
3188

 

ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES
Tonin Tershana – “Te dua o det”
Muzika: Tonin Harapi
Teksti: Mark Gurakuqi
Interpretuar ne Festivalin e 4-te te kenges ne RTSH – 1965

O det të dua kur çel agimi
E të parën puthje me aq mall më uron
Në breg tend më lëshon mue gëzimi
O det I thellë sa shumë përngjason

E du trazimin tand të pafashitun
Veç ti m’magjeps dhe hovin tand e du
Më thërret dritë e jetës
Një kangë të flaktë me hartu
Më grish zani i jetës
një hymën të zjarrtë me këndu
Aaa… Një hymën të zjarrtë me këndu

I kaltër si sytë e vashës sime
Pafund e i gjanë si e jona dashuri
Se ti m’jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Se ti m’jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Aaa… Të don ty o det deti im
Aaa… Të don ty o det deti im

___________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply