Java e 18-të e Superiores

0
502

Kjo javë pati dy të papritura. Më e rëndësishmja, humbja e Vllaznisë, në “Loro Boriçi” prej Laçit me 1-2! Nga tre humbje në total, Vllaznisë, dy humbje i a ka shkaktuar pikërisht Laçi! Gjithashtu, në “Loro Boriçi” të Shkodrës, të shtunën, pas disa fitoresh radhazi që prej emërimit të Mirel Josës, Kukësi njohu papritur humbjen nga Kastrioti me 0-1! Rezultatet e tjera ishin pak a shumë të pritshëm. Kështu, Tirana fitoi me Skënderbeun 2-0, Teuta me Apoloninë 1-0 dhe Partizani, i cili vazhdon serinë e rezultateve pozitivë, doli me fitore nga fusha e vështirë e Ballshit me rezultatin 1-2.

Klasifikimi

Vllaznia         18  11   4   3  25-11    37                                                                          Partizani        18   8    7  3   25-11   31                                                                            Laçi               18   8    6  4   24-15   30                                                                           Teuta            18   7    9  2   17-8     30                                                                            Tirana           18   6    8  4   17-11   26                                                                            Kukësi           18   8    2  8   24-22   26                                                                            Kastrioti        18  6    6  6   17-20    24                                                                            Apolonia        18   3   4 11   12-31   13                                                                            Skënderbeu   18   2   6  10  18-38   12                                                                            Bylis              18   2   6  10  13-25  12                        


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply