(KRONIKE) NGA FESTIVALET E KËNGËS NË RTSH NË VITE!

0
375

 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

AMARCORD!
NA ISHTE NJEHERE …….FESTIVALI I KENGES NE RTSH NDER VITE!

Sekuenca nga keto festivale dhe kolazh kengesh me kengetare te ndryshem ne vite
(deri ne v. 1990)

Nje parade yjesh ne muziken tone te lehte ….

KRENARI SHQIPTARE
Zera te arte, Kengetare te shquar dhe Hite te paharruara, kane mbetur ne kujtesen e perjeteshme!

FITUESIT:
vace zela / tonin tershana / ema qazimi / alida hisku / gaqo cako
zeliha sina / marina grabovari / gezim cela / nertila koka / parashqevi simaku / irma & eranda libohova / anita bitri / frederik ndoci / manjola nallbani

________________________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.