Ku do vesh xhaxho ?

0
1045

Rubrika e foto batutes, eshte vetem njera nga rubrikat e larmishme ne kete faqe e cila ju risjell ne mes tjerash hera heres edhe batutat me te bukura dhe me argetueset nga filmat shqiptar te Kinostudios “Shqiperia e Re”, “arti i shtate” teresisht i markes sone shqiptare!

– Ku do vesh xhaxho ?
– Prapa diellit!!!
– Dale xhaxha, c`pate?

Jemi ne filmin “Kapedani” njera nga komedite me te shkelqyera te kinematografise shqiptare. Nje dialog i ne mes Artist te Popullit Albert Verria (xha Sulo) dhe aktores studente ne ate kohe, Merita Gjyriqi (shofere taksie duke tymosur nje cigare).

_______________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply