“EUROPA LEAGUE” 2020-21

0
459

U luajtën 16 ndeshjet e para për Kupën U.E.F.A. Bie menjëherë në sy numri i lartë i golave të shënuar dhe disa rezultate si 3-3 ose 4-3. Vështirësi për Eindhoven pas humbjes në Athinë me Olimpiakosin 4-2 dhe për Napolin pas humbjes me Granadën në Spanjë 2-0. Fitore (jashtë fushe) që jep kualifikim që në ndeshjen e parë për Manchester United ndaj Real Sociedad, 4-0 si edhe ajo e Tottenham ndaj Wolfsberger. Fitore e madhe e Romës në fushën e Bragës. Ndeshja e luftuar ajo midis Crvena Zvezda dhe Milan, 2-2 duke sjellë kujtimet e asaj përplasjeje të paharruar midis të dyja skuadrave në vitin 1989 me dy barazime 1-1 dhe me ndeshjen e Beogradit të ndërprerë e të riluajtur një ditë më pas!

Rezultatet

 1. Dinamo Kiev     –     Club Brugge      1-1 
 2. Real Sociedad    –     Man. United     0-4
 3. Wolfsberger      –     Tottenham        1-4
 4. Olympiacos       –      Eindhoven       4-2
 5. Slavia Praga      –      Lester             0-0
 6. Young Boys       –      Levercusen      4-3
 7. Crvena Zvezda  –      Milan               2-2
 8. Braga               –      Roma              0-2
 9. Krasnodar         –      Dinamo Zag.    2-3
 10. Lille                  –      Ajax                1-2
 11. Benfica             –      Arsenal            1-1
 12. Molde               –      Hofenheim       3-3
 13. Makabi T.A.      –       Shachtar         0-2
 14. Antwerp           –      Rangers           3-4
 15. Granada           –      Napoli             2-0
 16. Red Bull Salz.   –      Villareal           0-2

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply