Liverpool – Manchester City 1-4

0
292

Liverpool sapo ka dorëzuar fronin tek Manchester City! 

Pas një loje me ritëm të shpejtë, Manchester City ka dalë fitues nga fusha e “Anfield” me rezultatin e pabesueshëm 1-4!

Dy gafa të Alisson kanë bërë tifozët e Liverpool të rijetojnë mbrëmjen e Kievit kur Loris Carius me gafat e tij, i dhuronte Kupën e Kampioneve Realit! Në përgjithësi, është një moment i errët që po kalon Liverpool dhe këtë e ka shfrytëzuar më së miri ekipi i Pep Guardiolës. Tashmë, Man. City, gjendet 5 pikë para Man. United dhe 10 para Liverpool përveç që ka edhe një ndeshje më pak se ekipet e tjera. Të tëra këto të bëjnë të besosh se për Premier League, verdikti u dha për këtë vit. Nga sot, Manchester City, shihet si kampionia e re e Anglisë.

Golat u shënuan ngaGyndogan në 49′, 73, Stërling 76′ dhe Foden në 83′. Për Liverpool shënoi Sallah 63′ me penallti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here