Margarita Xhepa | Në dhomën e të çmendures!

0
1358

Episod nga jeta artistike .

Ne dhomen e te cmendures.
Aktorja e madhe Margarita Xhepa ka treguar vete me pasion se si e kishte pergatitur rolin nga me te arriturin te karrieres se saj.

“Bleva fruta dhe shkova ne spital, ne pavijonin e Psikiatrise.
U takova me mjekun e pavijonit dhe i tregova arsyen e kesaj vizite.
Me lejoi te vizitoja nje te semure ku me shoqeroi dhe vete. Kur ecja midis te semureve, doja te gjeja nje paciente te re qe te pershtatej rolit tim. Pasi e gjeta e falenderova mjekun dhe ju drejtova te semures e cila nuk me perfilli fare.

Pas disa pyetjesh, ajo filloi te me pergjigjej. Keshtu qe une vija re me syrin e aktorit reagimet e saj ne te gjitha levizjet me te imta si te fytyres,
te gjymtyreve dhe te trupit. Vija re kur qante dhe qeshte.
Mënyrën e të folurit, zërin e saj dhe kohën që harxhonte për këto veprime. Vëreja se si kalonte nga një gjendje tek tjetra dhe të gjitha këto i përvetësova në provat e mija në skenë.”

* Ne foto eshte Margarita Xhepa me nje tjeter ione te skenes sone, te madhin Kadri Roshi ne shfaqjen “Hamleti”.

https://wonderfullytumultbizarre.com/x8m291tn?key=713c9d8301eb6300cd3b8edee4e28751

____________
Kinematografia Shqiptare 2013-2021.

Follow us :
Blog: https://albaniancinematography.blogspot.com/
Vimeo: Kinematografia Shqiptare (vimeo.com)
Facebook: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDRYQ5xCyGkfELm3mX8Rhtw

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply