Minuta muzikore | Justina Aliaj – “Xhaketa e kuqe”!

0
1278

 ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES

Justina Aliaj – Xhaketa e kuqe
Muzika: Feim Ibrahimi
Teksti: Vllasova Musta

Interpretuar ne spektaklin 100 kenget e Shekullit
TV Klan – 2012

Origjinali i kenges u interpretua ne Festivalin e Ushtarit duke qene edhe fituese ne v. 1971.
Liljana Kondakci dhe Justina Aliaj

E mbaje ti ate n’ato vite
Kujtime shpesh nder mend ajo me sillte
Sa mall per te mbi supe kur e hidhje
Xhaketa jote o baba

N’jastek e vije ti n’ato vite
Te ngjyer me gjak te kuq nga shoket qe rane
Gjithmone mbi te dhimbje ata lane
Xhakete e kuqe o baba

Do marr me vete xhaketen tende
Qe kohen e madhe me sjell ne mendje
Me te shkoj une ne feste e ne furtune 
Xhaketen e kuqe jo se harroj baba.

_________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply