Ndërron jetë aktori i madh i humorit shqiptar Paulin Preka (1935-2021)

0
490

Ashtu sic edhe dhame lajmin e hidhur tashme ne Facebook, data 4 shtator ne kalendarin e ngjarjeve te artit skenik, do jete e trishte ne radhe te pare per familjaret dhe te afermit e artistit por edhe per artin shqiptar qe humbet nje nga simbolet e gjinise se humorit dhe komedise.
Paulin Preka (1935 – 2021)💐🌺🌷 R.I.P
#KinematografiaShqiptare shpreh ngushellimet familjes, miqeve dhe kolegeve. I paharruar!

__________________
Kinematografia Shqiptare 20213-2021

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here