Ndeshjet dhe klasifikimi i “La Liga”

0
356

Java 21

Bomba e javës ishte humbja e Realit 1-2 nga Huesca e vendit të fundit! Nga kjo humbje, përfiton Atletiko e Madridit që udhëheq garën drejt titullit kampion i shkëputur me 10 pikë nga ndjekësit më të afërt, Barcelona dhe Real.

Real Valladolid – Huesca     1 – 3
Eibar – Sevilla                   0 – 2
Real Madrid – Levante        1 – 2
Valencia – Elche                 0 – 1
Villarreal – Real Sociedad   1 – 1
Getafe – D. Alaves             0 – 0
Cadiz – Atletico M.             2 – 4
Granada – Celta Vigo         0 – 0
Barcelona – Athletic B.       2 – 1
Real Betis – Osasuna         1 – 0

Klasifikimi

1 Atletico Madrid 19  16  2  1  40 – 10 
2 Barcelona        20  12  4  4  41 – 18 
3 Real Madrid     20  12  4  4  35 – 18 
4 Sevilla            20   12  3  5  28 – 16 
————————————————-
18 D. Alaves       21  4  7  10   18 –  29 
19 Elche             19  3  8    8   16 – 26 
20 Huesca           21  2 10  9    17 – 30 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here