Olimpiada, Tokio 2020 | Foto galeri #4 – #6!

0
1021

GAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020
Vazhdojne garat e Lojrave te 32-ta Olimpike ne Tokio.
Vizion Sportiv / ora e Kampioneve ka mundesuar nje foto galeri nga garat finale nga dita e 4-te deri tek 6-ta:

DITA 4

DITA 5

DITA 6

Mbas 6 diteve shperndarja e medaljeve ka kete renditje:
Ne vendin e pare Kina me 31 medalje, 15 ari, 7 argjendi dhe 9 bronzi. Pas tyre jane japonezet me 25 medalje total nga te cilat 15 ari, 4 argjendi dhe 6 bronzi.
Skuadra Olimpike e SH.B.A -se renditet ne vendin e trete me 38 medalje gjithsejt nga te cilat 14 ari, 14 argjendi dhe 10 bronzi.
Te tjeret:
Rusia ne vendin e 4-te, Britania ne 6-shtin , Franca ne vendin e 8-te, Gjermania ne te 9-tin dhe Italia ne te 10-tin.

_______________
Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve 2013-2021

Follow us: 
Facebook : https://www.facebook.com/VizionSportiv
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti 
Blog:  https://pierosportvision.blogspot.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here