(Video) Yje të Skenës | Sokol Angjeli

  (Video) Yje të Skenës | Sokol Angjeli! Vido kolazh me role dhe interpretimne te ndryshme...

(Video) Filmi “Balonat”!

0
FILMI SHQIPTAR "BALONAT" (1979) | KINEMATOGRAFIA SHQIPTARE from Kinematografia Shqiptare on...

Profil i këngëtares dhe aktores Nertila Koka!

0
Nertila Koka Kengetare dhe aktore kryesisht e viteve 80-te. Më pa vëllai sot...

(Foto galeri) Fëmijët e filmit “Mëngjeze lufte”!

0
Foto galeri e aktoreve te vegjel tek filmi "Mengjese lufte" Eshte nje...

Rrapatushi i babagjyshit!!!

0
Rubrika e faqes : "Foto batuta" Eshte filmi Plage te vjetra. Gjini...

(Video) Filmi “Dritat e qytezës” !

0
FILMI "DRITAT E QYTEZES" from Kinematografia Shqiptare on Vimeo. Filmi Shqiptar i...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

FUTBOLL FINALJA E KUPËS SË REPUBLIKËS 1972 | “VLLAZNIA” FITUESE, R.RRAGAMI ARKITEKTI I SAJ!

Nga : Arian Muraj Në të vërtetë, Besës vetëm një titull i mungonte që të mund të quhej zyrtarisht një fuqi e futbollit shqiptar. Vllaznia,...

Ndeshjet e para gjysmefinale te Kupes se Republikes

Udhetojme prapa ne kohe, ne edicionin e v. 1972. Mbas ndeshjeve te para te gjysmefinaleve, si gjithmone ne raste te tilla, del vetvetiu pyetja se...

BASKETBALL IN OLYMPICS 1972, U.S.S.R vs U.S.A

Longest 3 seconds in the Sports. It`s the most controversial basketball game in Olympic history. One of the greatest controversies in the history of international...

ATLETIKA REKORDET BOTERORE QE I KANE REZISTUAR KOHES

Une i perkas nje brezi te rritur me sportin dhe kampionet e viteve 80-te dhe fillimet e 90-tes! Per mese 15 vjet kam ndjekur Futbollin,...

SHQIPERI – POLONI 0-1

A ishte e mjaftueshme pergatitja e Kombetares? E enjte, 30 maj 1985, ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” . Ora: 17;30 Shqiperia: Musta – Zmijani, Hodja, Targaj,...

Shqiperia, Polonia, Anglia dhe pak kujtese!

Nuk ishin mbushur akoma 24 orë nga nata e frikshme e ''Heysel''. Më 29 qershor, me finalen Juventus - Liverpool, historia e futbollit mbylli...

REGJISORET & STAFI FILMIK PRAPA KAMERAVE!

Respekte te pafund për punen kolosale, sakrificat dhe dedikimin tuaj në Kinostudion "Shqiperia e Re"! Regjisorë, operatorë, montazhierë, piktorë, skenografë, producentë, ekonomistë ........... Ky album fotografik,...

BUJAR LAKO (1946 – 2016) | STARS OF ALBANIAN SCENE!

#KinematografiaShqiptare #AlbanianCinematographySceneArt #BujarLako BUJAR LAKO (1946 - 2016) Actor of Albanian theater and cinematography Born on June 9, 1946 in Lozhan, Korça. In 1972 he graduated from...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!