(VIDEO) Filmi serial “Robinson Kruzo” (1964)

Per rubriken "Kinemaja boterore", kjo faqe sjell kesaj radhe filmin serial "Robinson Kruzo" versionin nga...

(VIDEO) Filmi “Hajduti i Bagdadit”

0
KINEMAJA BOTERORE Filmi "Hajduti i Bagdadit"   ....vazhdimi i filmit (pjesa e...

(VIDEO) Filmi serial “Ishulli i Koraleve”!

0
SERIA 1-re | VIDEO SI ME POSHTE ______________________________________ SERIA E 2-te |...

(VIDEO) Filmi “Plaku dhe deti”

0
Filmi "Plaku dhe deti" from Kinematografia Shqiptare on Vimeo. "Plaku dhe deti"...

Anthony Quinn (1915-2001), figurë e shquar e aktrimit botëror!

0
Anthony Quinn ose me emrin origjinal Manuel Antonio Rodolfo Quinn Oaxaca. Aktor...

Alberto Sordi (1920-2003), legjenda e kinemasë italiane!

0
Alberto Sordi (1920-2003) Aktor, regjisor dhe kengetar i kinemase italiane, njeri nga...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

(VIDEO) FILMI “NJËSITI GUERRIL”

  ...vazhdimi i filmit si me poshte   Filmi "Njesiti Guerril" prodhim i vitit 1969 nga Kinostudio. Regjisor: Hysen Hakani, Skenari: Muharrem Skënderi, Hysen Hakani, Producent: Shqipëria e...

Vani Trako (1923 – 2009) | Përkujtimore!

Vani Trako Aktor themelor i Teatrit korcar dhe i kinemase shqiptare | Kengetare! Ka lindur ne 7 janar te vitit 1923 në fshatin Boboshticë të rrethit...

Artisti i madh Dhimiter Orgocka (1936-2021)

Profil i nje artisti te kompletuar qe shenderrohet ne vlere kombetare. 1936 - 2021, aktor dhe regjisor i shquar i kinematografise shqiptare e teatrit...

ALIDA HISKU | “SHQIPERIA PERSHENDET” | INTERVAL MUZIKOR!

  INTERVAL MUZIKOR | ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT ! Alida Hisku - "Shqiperia pershendet" Muzika: Ferdinand Deda Teksti: Bashkim Kozeli #Kinematografia Arti Skenik & Sporti Follow us : Blog:...

YJE TË SKENËS | DEMIR HYSKJA (1937 – 2016)

Video kolazh me rolet e artistit te popullit Demir Hyskja ne filmat e Kinostudios. ______________ Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013 Na ndiqni edhe...

(VIDEO) FILMI “MYSAFIRI”!

  .....vazhdimi i filmit si me poshte! Shikim te kendeshem!!!   Filmi "Mysafiri" prodhim i vitit 1979. Regjisor: Hysen Hakani, Skenari: Mark Dodani, Hasan Prela, Producent:...

Profil i aktorit Xhelal Tafaj!

Xhelal Tafaj Aktor i teatrit dramatik “A. Moisiu” te Durresit, i Teatrit Kombetar dhe i kinematografise shqiptare.   Lindi ne Tirane me 31 janar 1953. Perfundoi studimet...

NESHAT TOZAJ (1943-2008)

(1943 – 2008) Shkrimtar, publicist dhe skenarist. U linde ne Vlore me 1 janar 1943. Mbasi mbaron studimet e larta punon per nje kohe ne laboratorin...

NIKOLLA PANAJOTI (1915 – 1957) | VETERAN I AKTRIMIT!

    Aktor i Teatrit Popullor (sot T.K), veteran i aktrimit shqiptar! Lindi ne Fier me 1 janar. Nevojat ekonomike e bejne te punoje shume puné té...

(VARIETE) NGA MOT GEZUAR! PROGRAM FESTIV NE NDERRIMIN E VITEVE!

(VARIETE) NGA MOT GEZUAR! Program festiv me rastin e festave te fundvitit. Kolazh me skece, humor , kenge dhe valle te ndryshme ne vite. Estradat...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!