Foto galeri e teatrit “Epoka para gjyqit” | 43 vjet nga shfaqja premierë!

PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Fakte dhe deshmi per tere brezat 43 vjet me pare, me 14 dhjetor...

Foto nga teatri “Don Gjoni” | 76 vjet që nga shfaqja...

0
PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Fakte dhe deshmi per tere brezat 76 vjet me...

Foto nga shfaqja “Nderi i familjes” | 70 vjetori i premierës!

0
PREMIERAT E TEATRIT POPULLOR Faktwe dhe deshmi per tere brezat! Data 10 dhjetor...

(VIDEO) Yje të skenës | Violeta Deda (1953-2008)

0
___________________ Pjese nga rubrika dedikuar artisteve te medhenj shqiptar "Yje te skenes"...

Foto batuta | …….shqiptarët për Shqipëri, ja të vdesin, ja të...

0
Robrika: Foto batuta! Argetim, humor, dhe sarkazem! Kesaj radhe kemi zgjedhur njeren nga...

Foto batuta | …këta pandehin që jemi si gomerët që i...

0
Foto batuta eshte edhe rubrika me argetuese e faqes, e cila...

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

(VARIETE) NGA MOT GEZUAR! PROGRAM FESTIV NE NDERRIMIN E VITEVE!

(VARIETE) NGA MOT GEZUAR! Program festiv me rastin e festave te fundvitit. Kolazh me skece, humor , kenge dhe valle te ndryshme ne vite. Estradat...

18 VJEÇARI FELICE LEVRATO | FUTBOLLISTI ME GJUAJTJET E RENDA “BOMBE”!

  1924 –Paris Fituesi i medaljeve te arta do te jete Uruguaji, madje me kete fitore parlamenti do te deklaroje feste kombetare !!! Fillon keshtu te...

Profil i aktores së mirënjohur Xhuljeta Kulla!

Xhuljeta Kulla "Le ta marrin vesh te gjithe, te dua Kaso" . Aktorja e qindra roleve ne skenen e estrades dhe Teatrit ka lindur ne...

LINJA DELIKATE E TRIUMFIT ANGLEZ!

  Edhe sot e kësaj dite, megjithë faktet e vërtetuara të paktën teknologjike, në Angli, goli i Xhof Harst (Geoff Hurst), i cili në thelb...

BASKETBOLL | FINALET E KUPES SE REPUBLIKES!

"Partizani" , fitues i kupes se Republikes | 1972! 6 –pjesemarres, 5-pretendente! Finalet e kupes se Repubikes ne Basketboll per meshkuj qe u luajten ne...

SANDER PROSI NE PANTEONIN E PAVDEKESISE!

"Artisti i Popullit" ne panteonin e pavdeksise. Ikone e aktrimit shqiptar! Sander Prosi (1920 - 1985) ka kohe qe i mungon skenes shqiptare, por...

MIMIKA LUCA | THE STARS OF ALBANIAN SCENE

#KinematografiaShqiptare #AlbanianCinemtographySceneArt #MimikaLucaActress Lexojeni ne shqip ketu: https://www.facebook.com/ksh.faqjazyrtare/photos/?tab=album&album_id=631693386890533 MIMIKA LUCA Actress of Theater play and Albanian Cinematography! She was born in Gjirokastra on December 24, 1937. She had...

Në kujtim të një artisti të vecantë | Muharrem Fejzo (1933-2020)!

Muharrem Fejzo (1933-2020) Ai eshte nje nder rregjisoret me te mire shqiptare nje nga ta qe ka krijuar historine e kinemase shqiptare, Nderi i Kombit,...

KUJTIM GJONAJ (1946-2021) | NJË KALORËS I DOKUMENTARIT!

Kujtim Gjoni (Gjonaj) (1946 - 2021) Skenarist, regjisor i filmave dokumentarë dhe vizatimorë, producent dhe botues shqiptar. Lindi me 13 Nëntor të vitit 1946 në qytetin...

ALIDA HISKU | “SHOKU YNE”

(MUZIKE) | Kinematografia Shqiptare -2- Kinematografia Shqiptare, Arti Skenik dhe Sporti ZERA TE ARTE TE MUZIKES! Alida Hisku - "Shoku yne" kengetare shqiptare ; kengetare dhe festivale...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!