“Pesë zogj me një të shtënë”!

0
801

Nje nder rastet me te vecanta dhe njekohesisht me te habitshme per aq sa mbahet kujtesa ne ndeshkimin e lojtareve me karton ne nje kohe pernjeheresh, ka ndodhur ne sezonin e 1971 – 1972 ne kampionatin anglez ne ndeshjen e Manchester United – Coventry City ne stadiumin mitik “Old Trafford” !

Pese lojatareve te Coventry qe formojne murin ne rastin e nje goditje te lire, sinjalizohen nga gjyqtari i takimit te mbajne distancen e lejuar simbas rregullores prej 9.15m (10 jarde).

Por lojtaret as qe duan t`ja dine, madje kundershtojne te bejne nje gje te tille. Tani gjyqtarit nuk i mbetet gje tjeter por me qetesi vepron duke i ndeshkuar te peste pernjeheresh me karton te verdhe.
______________
Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve – 2020
Referenca: “Calcio 2000” koleksioni personal!

Follow us: 
Facebook : https://www.facebook.com/VizionSportiv
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti 
Blog:  https://pierosportvision.blogspot.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here