SKI ALPIN | KUPA E BOTËS 2020-2021!

0
410

Garmisch-Partenkirchen, Gjermani: 30 janar 2021
Gara e 21-te e radhes per kupen e botes ne kete edicion.
Eshte Slallomi Gjigand per femra qe ka per fituese zvicerjanen Lara Gut-Behrami e ndjekur nga norvegjezja Kajsa Wickhoff-Lie dhe kanadezja Marie-Michelle Gagnon.

Klasifikimi i pergjithshem deri tani eshte ky:
1. Petra Vilhova (Sllovaki)      909 pike
2. Lura Gut-Behrami (Zvicer)  847 
3. Michelle Gisin (Zvicer)        783 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here