(VIDEO ARKIV) 1972 | Finalja e Kupës së Republikës | R. Ragami realizuesi i 7-të penalltive!

0
1151

1972 | Finalja e Kupës së Republikës
Vllaznia – Besa
 
Aspekte nga njera prej finaleve me dramatike ne futbollin shqiptar ku u vendos edhe nje rrekord: Ramazan Rragami shenon 7 penallti, 2 gjate 90-te minutave dhe 5 te tjera nga seria e penalltive pas minutave shtese (2-2 rezultati mbas dy ndeshjeve, 0-2 ne Kavaje dhe 2-0 ne Shkoder)

 

Shkoder, 23 prill 1972. Ne stadiumin “Vojo Kushi”.
Vllaznia – Besa 2-0 (0-2) P: 5-3

Skuadrat zbriten ne fushe me keto formacione:
Vllaznia: P.Ndoja – Basha, Duraj, Canga, Dedja – Bizi, Leka, Rakiqi (Kocobashi) – R.Rragami, Hoxha, C. Ndoja.
Tr. Xhevdet Shaqiri

Besa: Feshti – Mullaliu, (Shyti), Kapidani, Dyla, Mili – Kariqi, Qerolli, Kashami, Pagria – Merhori, Bishtaja
Tr. Muhamet Vila

Gjyqtaret: Ramiz Pregja, kryesori (i kategorise nderkombetare), ndihmesa Haxhi Pellumbi dhe Tomson Neviri

Penalltite:
R. Rragami (Vllaznia) 5 te realizuara.
Merhori (Besa) 3 te realizuara.

Ekskluziviteti ne faqen Vizion Sportiv / Ora e Kampioneve facebook qe ne  vjeshte te vitit 2020

©  Material i rezervuar

______________

Follow us: 
Facebook : https://www.facebook.com/VizionSportiv
Dailymotion: https://www.dailymotion.com/kinematografiashqiptareartisporti 
Blog:  https://pierosportvision.blogspot.com/

Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply