(VIDEO) FILMI “ÇIFTI I LUMTUR”!

0
1865

___________________

VAZHDIMI I FILMIT SI ME POSHTE

 


SHIKOJE FILMIN E PLOTE EDHE NE VIMEO SI ME POSHTE

FILMI SHQIPTAR I KINOSTUDIOS “SHQIPERIA E RE”
“Cifti i lumtur”!

VINI RE:

Filmi eshte prodhim i Kinostudios “Shqiperia e re” “under public domain”, prone e shtetit shqiptar. Cdo tentative pervetesimi ne Youtube per qellime personale e private i te drejtave publike nga regjisori qe dikur u caktua te punoje mbi kete film, perben shkelje dhe konsiderohet PIRATERI.

Komedia u shkrua nga komediografi Bike Pepa dhe u vendos ne skene per here te pare ne Shkoder ne skenen e Teatrit “Migjeni” ne formen e nje skeci
ne vitet `70-te.

“Çifti i lumtur” është film komedi me metrazh të gjatë, prodhuar më 1976 nga Kinostudio “Shqiperia e Re”.
Skenari: Bik Pepa dhe pershtatur per film nga Kiço Blushi
Producent: Kinostudio “Shqipëria e re” (C) Copyright
Muzika: Agim Krajka.

Një komedi për jetën e viteve ‘70. Dy të rinj që vijnë nga besime të ndryshme fetare vendosin të martohen me njëri-tjetrin, ua bëjnë të njohur dashurinë prindërve të tyre. Në takimin midis dy baballarëve i ati i djalit, jë konservator i rrethuar nga gruaja dhe halla, i krijonë një histori, duke përfshirë situata komike. Pasi nuk e fsheh dotë se nuk e do vajzën që vjen nga “një fe tjetër”, ai nxjerrë justifikime që kjo lidhje të bëhet e pamundur. Në të përfshiet edhe brigadieri i ndërmarjes, ku në bashkpunim me djalin dhe të atin e vajzës, i kërkon ta pranojë këtë fejesë. Babai i djalit më në fund dorëzohet përpara dashurisë së dy të rinjëve.

INTERPRETOJNE
Bep Shiroka…..Babai i djalit
Vitore Nino…..Halla
Niko Kanxheri…..Djali
Tinka Kurti…..Mamaja e djalit
Nikolin Xhoja…..Babai i vajzës
Marie Qyrsaqi…..Vajza
Paulin Preka…..Brigadieri

Per nje informacion me te detajuar shikoni skeden informative si me poshte:

____________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here