(VIDEO) Filmi “Familja ime”

0
1362

 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Filmi “Familja ime” prodhim i vitit 1987.
Regjia: Albert Xholi,
Skenari: Rozi Theodhori,
Producent: Kinostudio “Shqipëria e Re” ,
Muzika: Hajg Zaharjan.

Interpretojnë
Roza Anagnosti si Liria
Anila Karaj si Vera
Liza Laska si Teta Kalina
Armend Marko si Armandi
Sheri Mita si Stavri
Pandi Raidhi si Xha Tasi

Përmbajtja e filmit
Teto Kalina mbetet vetëm pas vdekjes së të shoqit. Nipi ka detyrë të kujdeset për të. Së bashku me rregullat e ngurta ajo sjell në shtëpinë e re traditat më të mira popullore të rregullit dhe sjelljes së mirë.

_________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.