(VIDEO) Filmi “Kur po xhirohej një film”!

0
736

_________________________

Vazhdimi i filmit si me poshte

 

“Kur po xhirohej një film” është një film i realizuar në vitin 1981.
Regjisore – Xhanfise Keko
Skenari – Xhanfise Keko, Shpresa Vreto,
Muzika: Aleksandër Peçi.

INTERPRETOJNE:
Viktor Zhusti-Kujtimi
Violeta Deda
Sokol Angjeli
Gentian Basha, Genci
Bledar Islami-Albani
Marjeta Ljarja
Elvis Meçe
Zhani Ziçishti
Arsen Rexha
Piro Xeci-drejtori i hotelit
Xhoana Xhillari-Ela

Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij Liljana dhe Kujtimi janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.

Xhirimet jane kryer ne periudhen Mars-prill 1981.

Ne Tirane jane bere xhirimet tek Rruga e Durresit,tek lulishtja afer Ish-Shkolla e partise,Tek ish-rruga e Postes afer sheshit ”Avni Rustemi” ,tek ish- Kinostudioja ”Shqiperia E re ” dhe tek ish-Uzina e Autotraktoreve ”ENVER HOXHA”.Xhirime te tjera jane bere ne fshatin Dardhas,Cerrave ,Lin,ne Gurin e Kamjes ,ne ish-Hotel ”Turizmi”te Pogradecit dhe ne Tushemisht.

Per nje informacion me te detajuar shikoni skeden informative te ketij filmi:

______________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply