(VIDEO) Filmi për fëmije “Lufta për jetën”!

0
448

____________________________________________
Lufta per jeten
Përshkrimi: Femijet zbaviten te gezuar ne nje park te qytetit. Midis tyre njeri ha me duar te pista nje akullore. Bashke me akulloren ai gelltit dhe mikrobet. Nuk kalon shume e femija semuret me temperature. Mikrobet kane kaluar ne aparatin e tretjes dhe prej aty ne stomak e me pas ne gjak. Eshte nderhyrja e vendosur e mjekut nepermjet pelincilines ajo e cila perfundon luften mes mikrobeve dhe antikorpeve te organizmit. Femija sherohet, por gjithshka ishte nje mesim i mire.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Operator: Tomi Vaso, Faruk Basha

Piktor: Vlash Droboniku

Montazhi: Shpresa Papapavllo

Operator zeri: Vangjel Leka
Regjia: Vlash Droboniku
Skenari: Flamur Topi, Luan Rama
Muzika: Diana Ziu
Producent: Kinostudio “Shqiperia e Re”
Viti: 1981
Kohëzgjatja: 9 min

___________________________ 

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

 


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts sent to your email.