(VIDEO) Filmi “Si gjithë të tjerët”!

0
1136

 

Filmi “Si gjithë të tjerët” prodhim i vitit 1981.

Regjia: Spartak Pecani,
Skenari: Ruzhdi Pulaha,
Producent: Shqipëria e Re ,
Muzika: Aleksandër Peçi.

Përmbajtja e filmit
Vullneti i rritur në shtëpinë fëmijës sapo ka mbaruar ushtrinë dhe duhet të zgjidhë një sërë problemesh. Për këtë ai gjen mbështetje tek drejtoresha e shtëpisë së fëmijës dhe tek Nasho ustai i repartit ku ai punonte para ushtrisë të cilët ndërhyjnë në familjen e Jetës vajzës që ai dashuron. Vullneti ndjen se po hyn në jetë si gjithë të tjerët.

INTERPRETOJNE:
Edmond Topi……….. Vullneti
Matilda Makoçi…….. Jeta
Tinka Kurti……….. drejtoreshë Vangjelia
Thimi Filipi………. Nasho
Antoneta Papapavli…. mamaja e Jetës
Bep Shiroka……….. babai i Jetës
Genti Malko………..
Ali Bega………….. shoku Foto
Petraq Xhillari
Artan Sejko

Per nje info me te detajuar shikoni skeden e filmit:
(Filmi Shqiptar 1957-1985 / Shtepia Botuese “8 Nentori” / A. T Hoxha)

 

_________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here