(VIDEO) Minuta muzikore | Përherë me këngë – Gjergj Suljoti & Fatbardha Disho

0
1607

 

INTERVAL MUZIKOR
Festivali i Kenges ne RTSH

Perhere me kenge – Gjergj Suljoti & Fatbardha Disho
Muzika: Mark Kaftalli
Teksti: Betim Muco
Interpretuar ne Festivalin e 15-te ne TVSH

Neper rruget tona,
Shkoj e vij gjithmone,
Lulet e gezimit gjith i pres,
Cdo qelise te jetes,
Qe tek une lulezon,
Vij tek ju edhe ne kenge e them.

Hyjne kenget dallge dallge,
Jeta jone sot,
Rrugeve te reja na kerkon,
E na do te lire,
Dhe na do te forte,
Diellin ta lartojme permbi glob.

Para jush kam ardhur,
perhere me kenge,
zemra mu peflak nga prushi i saj,
Ja tek jeni ju, te dashur e te shtrenjte,
kenga ka vec jeten ne damare.

      
     
     

Burimi i videos: kanali “Suljoti Channel” ne YouTube!
________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply