(VIDEO PROFIL) YJE TË SKENËS | ALBERT VERRIA (1936-2015) – BATUTAT!

0
2094

 

YJE TE SKENES SHQIPTARE | PROFIL!
Kolosi i skenes shqiptare, “Kapedani” i kinematografise Albert Verria nepermjet batutave te ndryshme dhe argetuese nga filmat shqiptar.

“Koncert ne v. 36”; “Ne fillim te veres”; “Kapedani”; “Perse bien keto daulle”
“Brazdat”; Operacioni “Zjarri” si dhe mjaft te tjera ne kete video kolazh ne nderim e respekt te kesaj figure te permasave te medha te artit skenik.

 

____________
Kinematografia Shqiptare 2013-2021

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here