(VIDEO) TEATRI NË EKRAN | “ARTURO UI”!

0
1966

PJESA E 1-re


PJESA E 2-te

TEATRI NE EKRAN | “ARTURO UI”
Nje drame nga Bertold Breht, vene ne skene nga Teatri Popullor me regjisor Pirro Mani ne vitin 1971.
Interpretojne aktoret e Teatrit Popullor.
Pjeter Gjoka; Shkelqim Basha; Ndreke Luca; Luan Qerimi; Prokop Mima; Lazer Filipi; Qenan Toro; Sander Prosi; Violeta Manushi; Anastas Kristofori; Reshat Arbana; Margarita Xhepa; Antoneta Papapavlli; Gjon Karma; Vangjel Toce; Roland Trebicka; Xhemil Tagani; Avni Resuli etj.

Inspektor Skene: Mustafa Rama
as regjisore: Qenan Toro dhe Avni Resuli
Skenografia dhe kostumet: Agim Zajmi
Parrukiere: Ermioni Kotini
Grimiore: Zhaneta Petushi
Montazhi: Mimoza Dibra
Kameramanet: Valter Qarri; Fatmir Mullai; Gezim Ibrahimi
Regjia televizive: Agim Qirjaqi


________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here