(VIDEO) TEATRI NË EKRAN | “DY KRISMA NË PARIS”!

0
1757

 

Teatri “Bylis” , Fier
“DY KRISMA NE PARIS”
Interpretojne:
Fatos Sela / Muhamet Sherri / Vladimir Muzha / Dervish Biba
Andrea Pepi / Ilir Bezhani / Dhimiter Jano / Natasha Andoni
Hajrie Rondo / Gjergj Lala / Xhelal Hoxha / Margarita Syziu / Roland Zaloshnja
Roland Carka / Arqile Lici / Nardi Poro / Xhorxhi Semanjaku
Kujtim Jorgaqi / Roland Roshi / Niko Vrushi / Merita Gjyriqi / Novruz Xhaxhaj
Aleksander Pogace / Bajram Dosti / Agim Agolli / Fatmir Kapllani etj.

Skenografia: Pano Kondo
Muzika: Josif Minga
Regjisor: Pellumb Kulla

Grimi: Zhaneta Petushi
Montazhi: Andon Beqari
Kameramanet: Valter Qarri dhe Apollon Kazazi
Regjia televizive: Albert Minga

 

____________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply