(VIDEO) TEATRI NE EKRAN | “KUSH E SOLLI DORUNTINEN”!

0
1170

 

TEATRI “KUSH E SOLLI DORUNTINEN” 

Regjisor: Fatos Haxhiraj
Skenografia: Agim Zajmi

Muzika: David Tukici

Interpretojne aktoret e Teatrit Popullor
Artan Imami ….Stresi
Elvira Diamanti…..Daruntina
Margarita Xhepa (A.P)….Nena
Pandi Siku…..Kostandini
Shkelqim Basha….Kryepeshkopi
Zef Bushati…..Stanishi
Andon Qesari….Maltezi
Drita Haxhiraj…..Gruaja e pare
Elida janushi……Gruaja e dyte
Luiza Hajati……Gruaja e trete
Pavlina Mani…….Gruaja e katert
Yllka Mujo….Gruaja e peste
Merita Zoto…..E shoqja e Stresit
Gezim Rudi…..Milosao
Artan Sejko……I shoqi i Doruntines
Luan Qerimi dhe Fitim Makashi……Kusherinjte
Jetmira Dusha ……Rebeka
Petraq Xhillari…..Roja i varrezave
Sokol Saraci…..Shpendi
Sadush Ylli…..Korrieri
Anton Koco…..Djali i pare i rrodhajve
Ardian Cerga….Djali i dyte i rrodhajve

_______________________

Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply