(VIDEO) TEATRI NË EKRAN | “VIZITA E DAMËS PLAKË”

0
596

VIDEO – Pjesa e pare


 

VIDEO – Pjesa e dyte

Trupa e Teatrit Popullor vendos ne skene ne vitin 1991 tragjikomedine e Friedrich Dürrenmatt, “Vizita e zonjes plake”
INTERPRETOJNE AKTORET E TEATRIT POPULLOR:
Edi Luarasi,
Robert Ndrenika,
Pavlina Mani,
Andon Qesari,
Agim Shuke,
Piro Malaveci,
Xhemil Tagani,
Rrok Dajci,
Fadil Kujofska,
Naun Shundi,
Gezim Rudi,
Ilir Bezhani,
Sokol Angjeli,
Anila Bisha,
Andon Koco,
Einar Nelku,
Luiza Hajati,
Luljeta Hoxha,
Sokol Saraci
_______________
Kjo shfaqje teatrale tregon historia e nje gruaje te pasur, Kler Cahanasian, e cila kthehet ne qytetin e saj te lindjes, ne Gylen pas shume vitesh per te bere nje pazar te frikshem. Ajo i kerkon banoreve te qytetin te vrasin njeriun i cili e braktisi ate para shume vitesh. Si shperblim ajo u premton nje miliard dollare per qytetin dhe banoret. E gjitha kjo ndodh ne nje kohe te veshtire ekonomike per qytetin e Gylenit.

___________________
Kinematografia Shqiptare ne aktivitet qe ne vitin 2013

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here