(Video) Vizatimori “Kampioni”!

0
804

 

FILMA VIZATIMOR TE KINOSTUDIOS “SHQIPERIA E RE”
“Kampioni”

Përshkrimi: Ne pyll ka gjalleri. Letrat vedosin ne trungjet e pemeve pankartet me lajmerimin “Se shpejti fillon kampionati pranveror i pyllit”. Kudo bie ne sy fotografia e ish kampionit lepurit Bardhosh. Nderkohe, ne njihemi me shtepine e Bardhoshit dhe me trofete e tij ne kampionatet e meparshme. Vijne kafshe te ndryshme per t’u njohur me favoritin e ketij kampionati. Dhe Tv vjen per t’i marre interviste.

Te gjitha keto bejne qe Bardhoshi te humbe shume kohe dhe te mos stervitet ashtu si duhet. Ne anen tjeter te pyllit lepuri Hirosh vazhdon te stervitet pa pushim. Ai me modesti por me vullnet dhe pa pertese ben stervitje nate e dite. Dita e Kampionatit.

Te gjithe jane te mendimit se kampion do te dale perseri Bardhoshi, por faketet tregojne se Hiroshi eshte me i shkathet dhe me rezistent. Keshtu, kampion shpallet Hiroshi kete rezultat e pranon me dhimbje edhe Bardhoshi e cili nuk arrin ta mbaroje garen.

Operator: Tomi Vaso
Piktor: Gezim Qendro
Montazhi: Elda Xholi
Operator zeri: Flora Uka
Regjia: Gezim Qendro
Skenari: Roland Lushi
Muzika: Maksim Shehu
Producent: Kinostudio “Shqiperia e Re”
Viti: 1989
Kohëzgjatja: 4 min

(AQSHF)

______________
Kinematografia Shqiptare qe ne vitin 2013.


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

Leave a Reply