(VIDEO) Filmi “Gratë pa emra”!

  "Gratë pa emra" (Donne senza nome) është një film dramatik italian i vitit 1950...

(VIDEO) Filmi “Rrethimi i vogël”!

0
  Filmi "Rrethimi i vogël" prodhim i vitit 1986. Skenari: Ruzhdi Pulaha Operator:...

(VIDEO) Komedia “Martesa e avokatit”!

0
  Komedia e shkurter "Martesa e avokatit" Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi...

(VIDEO) Filmi TV “Velat e bardha”!

0
  Filmi TV per femije "Velat e bardha" TVSH - Radiotelevizioni Shqiptar (Film...

(VIDEO) Yje të skenës | Profil i artistit Zija Grapshi!

0
  YJE TE SKENES - PROFIL! Zija Grapshi Aktor i Estrades se Tiranes,...

Profil i operatorit Bardhyl Martiniani (1941 – 2022)

0
Bardhyl Martiniani (1941-2022) Operator i filmit dokumentar, kronikal dhe artistik ne Kinostudio...

Kinema

(VIDEO) Filmi “Gratë pa emra”!

  "Gratë pa emra" (Donne senza nome) është një film dramatik italian i vitit 1950 me regji te Géza von Radványi dhe me protagonistë Valentina...

Video

Muzika

Interval Muzikor | “Çiltërsi” – Jolanda Dhamo & Pëllumb Elmazi!

  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Ciltersi - Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi Muzika: Zija Saraci Teksti: Haxhi Rama Interpretuar ne Festivalin e 24-te te Kneges...

Media Sociale

Foto Galeri

Shkrime të ndryshme

Futbolli në kohë lufte | Sfida e cuditshme në mes partizanëve të rezistences dhe...

Ndeshja ne mes partizaneve te rezistences italiane dhe nazisteve gjermane te regjimentit te II-te te...

Anverse 1920 – Një finale e pa përfunduar asnjëherë!

0
Vizion Sportiv ne rubriken: "Ngjarje nga fushat e fubollit. Histori kampionesh pa ngjashmeri me njera tjetren". Jane...

Xhixhi Riva (1944-2024) “bubullimë” e futbollit Italian!

Gazetari i mirenjohur italian, Xhani Brera e ka pagezuar Xhixhi Riven “rombo di tuono” –...

Franz Beckenbauer, ‘Der Kaiser’ i Futbollit Botëror!

Franz Beckenbauer (1945-2024) Pas Krojfit, Maradones, Peles, B. Charlton tani edhe nje tjeter lojtare Ikone nderron...

Zico tek Udinese, historia e transferimit që e shëndërroi utopinë në realitet!

Një operacion i transfertave në një farë mënyre i paparashikueshëm, i cili u prit me...

Historike! Shqipëria në Europian! | Tepër e bukur për të qënë e vërtetë!

0
E vertete si drita e diellit dhe historike! Kombetarja shqiptare ndonese me nje perberje nga...

Shqiptare

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e pestë)

0
Pjesa e 5-te Javet 23-te; 24-te; 25-te;  Java e 23-te 14 maj 1972 KRYESON “VLLAZNIA” Komenti i kesaj jave. Java e...

FOTO E DITËS | PARTIZANI KAMPION 2022-2023!

0
Skuadra e "Partizanit" kurorezohet Kampion i Shqiperise per sezonin futbollistik 2022-2023. Eshte titulli i 17-te i...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e katërt)

0
Pjesa e 4-te Javet 19-te, 21-te, 22-te Java e 19-te 26 mars 1972 Ne kete jave kryesuesja e klasifikimit...

Futbolli

(Aktualitet) 2020 “FIFA Club World Cup” | Bajern kampion!

Vetem 1-0 me golin e mbrojtesit Pavard ka qene e mjaftueshme per te mundur “Tigres” ne finale e kupes se botes ne rang klubesh, ndeshje...

Mediat Sociale

Bota

Sporte të tjera

Kombëtarja

Klubet në Europë

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

(VIDEO) Filmi “Gratë pa emra”!

  "Gratë pa emra" (Donne senza nome) është një film dramatik italian i vitit 1950 me regji te Géza von Radványi dhe me protagonistë...

(VIDEO) Filmi “Rrethimi i vogël”!

  Filmi "Rrethimi i vogël" prodhim i vitit 1986. Skenari: Ruzhdi Pulaha Operator: Gavrosh Haxhihyseni Drejtor filmi: Kreshnik Hashorva, N/Drejtor filmi: Leon Qafzezi & Agron Halili, Producent: Kinostudio "Shqipëria...

Interval Muzikor | “Çiltërsi” – Jolanda Dhamo & Pëllumb Elmazi!

  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES Ciltersi - Jolanda Dhamo & Pellumb Elmazi Muzika: Zija Saraci Teksti: Haxhi Rama Interpretuar ne Festivalin e 24-te te Kneges...

INTERVAL MUZIKOR | “NUK E HARROJ” – IRMA & ERANDA LIBOHOVA

  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT Dueti i motrave Libohova "Nuk e harroj" Muzika: Agim Krajka Teksti: Haxhi Rama Interpretuar ne Festivalin e 26-te te Kenges ne RTSH -...

ZËRA TË ARTË | ALIDA HISKU – “DASËM NË FSHAT”!

  ZERA TE ARTE TE MIKROFONIT TE KENGES "Dasem ne fshat" - Alida Hisku Muzika: Agron Xhunga Teksti: Ismail Kadare Interpretuar ne Festivalin e 14-te te Kenges ne...

(VIDEO) Komedia “Martesa e avokatit”!

  Komedia e shkurter "Martesa e avokatit" Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi "Piktor i Popullit" Interpretojne: Roland Trebicka.........Avokati, z. Piterson Marjeta Ljarja.......zonjusha e pare konkurrente Jetmira Lubonja (Dusha).........zonjusha e...

(VIDEO) Filmi TV “Velat e bardha”!

  Filmi TV per femije "Velat e bardha" TVSH - Radiotelevizioni Shqiptar (Film i metrazhit te shkurter) Regjisore: Zhuljeta Hajnaj Skenari: Haxhi Rama Redaktore: Elizabeta Kamberi Drejtor filmi : Arben...

Në kujtim të poetit Jorgo Papingji (1942-2024)

Jorgo Papingji (1942-2024) Poet | “Mjeshter i Madh” U lind ne Vlore me 10 qershor 1942. Nje emer i madh, autor i shume kengeve si nga...

(VIDEO) Yje të skenës | Profil i artistit Zija Grapshi!

  YJE TE SKENES - PROFIL! Zija Grapshi Aktor i Estrades se Tiranes, i Teatrit Popullor , i Teatrit te Kukullave si dhe Kinematografise Shqiptare. Mban titullin...

Profil i operatorit Bardhyl Martiniani (1941 – 2022)

Bardhyl Martiniani (1941-2022) Operator i filmit dokumentar, kronikal dhe artistik ne Kinostudio “Shqiperia e Re”. Drejtor i fotografise. Lindi ne Tirane ne vitin 1941. Fillimisht xhiroi...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit

error: Content is protected !!