Rauf Pojani, “Guri trim me fletë” | Aktori i vogël i filmit të Kinostudios!

Rauf Pojani! Aktor i stafit te femijeve ne filmin shqiptar te Kinostudios “Shqiperia e Re” Brezi i...

Filmi i Kinostudios dikur, denigrimi i kinemasë sot, dhe njëmijë pyetje...

0
I Filmi i Kinostudios “Shqiperia e Re”, duhej te ishte jo vetem...

(VIDEO) Minuta muzikore | Violeta Zefi në këngë!

0
ZERA TE ARTE | KENGETARE TE HARRUAR TE SE SHKUARES! Disa minuta...

Kujtesë: Vitore Sallaku (1942 – 2022), pioniere e cirkut shqiptar

0
Vitore Sallaku (1942-2022) Akrobate dhe pioniere e cirkut shqiptar. Artiste e Merituar &...

Foto galeri e teatrit “Zbutja e kryeneçes” | 36 vjet nga...

0
Premierat e Teatrit Popullor Fakte dhe deshmi per tere brezat! Si sot ne...

Foto galeri e teatrit “Lumi i vdekur” | 49 vjet që...

0
Premierat e Teatrit Popullor. Fakte dhe deshmi per tere brezat. 49 vjet me...

Kinema

Rauf Pojani, “Guri trim me fletë” | Aktori i vogël i filmit të Kinostudios!

Rauf Pojani! Aktor i stafit te femijeve ne filmin shqiptar te Kinostudios “Shqiperia e Re” Brezi i rritur me filmin e Kinostudios, patjeter qe kujton akoma sot,...

Video

Muzika

(VIDEO) Minuta muzikore | Violeta Zefi në këngë!

ZERA TE ARTE | KENGETARE TE HARRUAR TE SE SHKUARES! Disa minuta me kengetaren shkodrane, Violeta Zefi 1 - Kooperativisteve te Kemishtajt Muzika: Shpetim Kushta Teksti: Isuf Nelaj Interpretuar...

Media Sociale

Foto Galeri

Shkrime të ndryshme

(EKSKLUZIVE) “Nata e errët e Lisbonës” | 16 shtator 1987!

Kupa e Kampioneve  16 Shtator 1987 !! Eshte data e startimit te edicionit te Kupave te Evropes...

1986 | 17 Nëntori – Partizani, ndeshja e javës së 12-të, ku Genci Tomori luajti portier!

HISTORI KAMPIONESH PA NGJASHMERI NJERA ME TJETREN! Kampionati 1986-1987 Partizani - 17 Nentori ka qene gjithnje nje...

Futbolli në kohë lufte | 1942 – Ndeshja për jetë a vdekje!

Prolog! Ka ndeshje futbolli në të cilat luhet gjithcka, sfida të tjera vendimtare me fatin për...

Futbolli në kohë lufte | Sfida e cuditshme në mes partizanëve të rezistences dhe nazistëve!!!

Ndeshja ne mes partizaneve te rezistences italiane dhe nazisteve gjermane te regjimentit te II-te te...

Anverse 1920 – Një finale e pa përfunduar asnjëherë!

0
Vizion Sportiv ne rubriken: "Ngjarje nga fushat e fubollit. Histori kampionesh pa ngjashmeri me njera tjetren". Jane...

Xhixhi Riva (1944-2024) “bubullimë” e futbollit Italian!

Gazetari i mirenjohur italian, Xhani Brera e ka pagezuar Xhixhi Riven “rombo di tuono” –...

Shqiptare

1986 | 17 Nëntori – Partizani, ndeshja e javës së 12-të, ku Genci Tomori luajti portier!

HISTORI KAMPIONESH PA NGJASHMERI NJERA ME TJETREN! Kampionati 1986-1987 Partizani - 17 Nentori ka qene gjithnje nje...

1971-1972 | Kampionati Kombëtar i Futbollit (Pjesa e pestë)

0
Pjesa e 5-te Javet 23-te; 24-te; 25-te;  Java e 23-te 14 maj 1972 KRYESON “VLLAZNIA” Komenti i kesaj jave. Java e...

FOTO E DITËS | PARTIZANI KAMPION 2022-2023!

0
Skuadra e "Partizanit" kurorezohet Kampion i Shqiperise per sezonin futbollistik 2022-2023. Eshte titulli i 17-te i...

Futbolli

(Aktualitet) 2020 “FIFA Club World Cup” | Bajern kampion!

Vetem 1-0 me golin e mbrojtesit Pavard ka qene e mjaftueshme per te mundur “Tigres” ne finale e kupes se botes ne rang klubesh, ndeshje...

Mediat Sociale

Bota

Sporte të tjera

Kombëtarja

Klubet në Europë

Shkrimet e fundit për Kinemanë & Sportin

(EKSKLUZIVE) “Nata e errët e Lisbonës” | 16 shtator 1987!

Kupa e Kampioneve  16 Shtator 1987 !! Eshte data e startimit te edicionit te Kupave te Evropes per sezonin 1987-1988, ose me sakte eshte data e...

Rauf Pojani, “Guri trim me fletë” | Aktori i vogël i filmit të Kinostudios!

Rauf Pojani! Aktor i stafit te femijeve ne filmin shqiptar te Kinostudios “Shqiperia e Re” Brezi i rritur me filmin e Kinostudios, patjeter qe kujton akoma...

Filmi i Kinostudios dikur, denigrimi i kinemasë sot, dhe njëmijë pyetje pa përgjigje!

I Filmi i Kinostudios “Shqiperia e Re”, duhej te ishte jo vetem krenari kombetare, por edhe pasuri kulturore shqiptare. Ne cdo vend te botes ku gjirohet...

(VIDEO) Minuta muzikore | Violeta Zefi në këngë!

ZERA TE ARTE | KENGETARE TE HARRUAR TE SE SHKUARES! Disa minuta me kengetaren shkodrane, Violeta Zefi 1 - Kooperativisteve te Kemishtajt Muzika: Shpetim Kushta Teksti: Isuf Nelaj Interpretuar...

Kujtesë: Vitore Sallaku (1942 – 2022), pioniere e cirkut shqiptar

Vitore Sallaku (1942-2022) Akrobate dhe pioniere e cirkut shqiptar. Artiste e Merituar & Mjeshtre e Madhe. Lindi ne Tirane ne vitin 1942. Qe ne moshe te mitur, 11...

Foto galeri e teatrit “Zbutja e kryeneçes” | 36 vjet nga premiera!

Premierat e Teatrit Popullor Fakte dhe deshmi per tere brezat! Si sot ne kete date, 36 vjet me pare ne skenen e Teatrit Kombetar, u shfaq...

Foto galeri e teatrit “Lumi i vdekur” | 49 vjet që nga shfaqja premierë!

Premierat e Teatrit Popullor. Fakte dhe deshmi per tere brezat. 49 vjet me pare, ne skenen e Teatrit Popullor, do te ishte premiera e drames “Lumi...

Filmi dokumentar për fëmijë “Kënga jonë në Festival”!

  KENGA JONE NE FESTIVAL Kronike: Prodhim i Kinostudios Shqiperia e Re Festivali i 12-te per Fatosa dhe Pionier organizuar ne qytetin e Shkodres Skenari: Vllasova Musta Regjia:...

(VIDEO) Filmi dokumentarë “Tingujt dhe fëmijët”!

  TINGUJT DHE FEMIJET Prodhim i Kinostudios "Shqiperia e Re" - 1970 Skenari: Alfred Mosko / Vangjush Ziko Regjisore: Xhanfize Keko Operatore: Niko Theodhosi Operator zeri: Xhevat Behri Teksti: Peci...

(VIDEO) Filmi dokumentarë “Fëmijët tanë”

  FEMIJET TANE Prodhim i Kinostudios "Shqiperia e Re" - 1969! Skenari: Kujtim Gjonaj Regjisore: Vitore Celi Operator: Faruk Basha Formulues muzike: Ismail Balla Operator zeri: Asim Raxhimi Kohezgjatja: 20 minuta ________________ Kinematografia...

Shkrime në fokus

Komentet e fundit


Discover more from Kinematografia Shqiptare - Sporti

Subscribe to get the latest posts to your email.

error: Content is protected !!